معنی significant other

امروز قصد دارم با شما درباره معنی significant other صحبت کنم. اصطلاحی که اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی میکنید یا علاقه به فیلم دارید حتما شنیدید.

 

معنی significant other

این اصطلاح برای اشاره به همسر، دوست دختر یا دوست پسر اشاره میکنه. دلیلی که از این اصطلاح استفاده میشه این هست که بعضی اوقات کسی نمیخاد دقیقا اشاره کنه به کسی که داره دربارش صحبت میکنه و به قول معروف میخاد در لفافه حرفش رو بزنه.

 

عدم جدی شدن رابطه

بعضی اوقات هم کسانی از این اصطلاح استفاده میکنند که هنوز رابطه خیلی جدی نشده و نمیتونن کلمه ای مثل girlfriend یا boyfriend رو استفاده کنند. در حقیقت Boyfriend یا Girlfriend یک بار عمیقتری از رابطه داره و در ابتدای یک رابطه رمانتیک آدما یه مقدار محتاط تر هستن در استفاده کردن از این کلمات.

 

رابطه همجنسگرایانه

موقعیت دیگری که این کلمه میتونه استفاده بشه در رابطه همجنسگرایان هست که استفاده از کلمه ای مثل girlfriend یا boyfriend معنی خودش رو از دست میده! بر عکس اون چیزی که توی فیلمها دیده و شنیده میشه که رابطه همجنسگرایانه پذیرفته شده هست اما عملا در جامعه هنوز کسانی هستند که این نوع رابطه رو نمیپذیرن و آدما هم صرفا چون نمیخان همه جا بگن که همجنسگرا هستن ترجیح میدن از این کلمه استفاده کنند.

 

  • Why didn’t you bring your significant other?
  • I don’t like her significant other.
  • Why’s Roger always talking about his significant other? Why doesn’t he just say girlfriend?
    Because his “girlfriend” is a guy named Bruce.

 

مطمینا دفعه بعدی که این اصطلاح رو شنیدید معنی دقیق اون رو متوجه میشید. حالا که معنی significant other رو متوجه شدید توصیه میکنم مطلبی درباره کلمات خطاب عاشقانه به انگلیسی رو هم بخونید تا بدونید که چطور باید significant other خودتون رو خطاب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا