آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم

آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم میتواند انقلابی باشد در یادگیری زبان انگلیسی. دلیل این امر هم این است که زمانی که دانشجو در کشوری غیر از کشورهای انگلیسی زبان در حال آموختن زبان انگلیسی می باشد، هیچ گاه نمی تواند با اصطلاحات رایج، اسلنگ های پر استفاده و کلمات طبیعی آشنا شود. مهمتر از تمام اینها عدم توانایی دانشجو در جمله سازی طبیعی می باشد. برای مثال موقعیت زیر را در نظر بگیرید:

یک خودکار از دست شما بر روی زمین می افتد و کسی می خواهد آن را برای شما بردارد و شما می خواهید بگویید که خودتان این کار را انجام می دهید:

معمولا دانشجویان می گویند: I will pick it up myself. یا بدتر I pick it up myself.

اما یک انگلیسی زبان می گوید: I got it. یا I’ve got it.

به همین دلیل می باشد که اکثرا بر این عقیده هستند که آموزش زبان انگلیسی در محیط بسیار بهتر و مفیدتر می باشد، اما برای کسانی که به محیط طبیعی دسترسی ندارند (و حتی کسانی که در محیط طبیعی انگلیسی زبان زندگی می کنند) آموزش زبان از طریق فیلم می تواند یک تجربه بی نظیر باشد.

اما هر فیلمی نمیتواند مفید باشد و بعضا دیده شده که دانشجویان یا بزودی از دیدن فیلم خسته می شوند (بخاطر عدم درک) و آن را کنار میگذارند و یا برداشت اشتباه از اصطلاحات یا جملات پیدا میکنند که بعدا می تواند سوء تفاهم ایجاد نماید. برخی نیز به سراغ زیر نویس فارسی می روند که بزرگترین اشتباه می باشد چون اکثر این زیرنویس ها دارای اشتباهات متعدد بوده و مفهوم درست را منتقل نمی کنند. در کل انتخاب یک فیلم مناسب میتواند بسیار کمک کننده باشد و برعکس انتخاب یک فیلم اشتباه میتواند بسیار مخرب باشد.

آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم

به همین خاطر تصمیم گرفتم تا یکی از بهترین انیمیشن های موجود را که بسیار پر مخاطب هم می باشد به نام Despicable me را که محصول سال ۲۰۱۰ می باشد را آنالیز کرده و از آن در تدریس ساختارها، لغات، اصطلاحات و … استفاده نمایم. دلیل انتخاب این فیلم تلفظ ساده جملات و لغات، سرعت مناسب مکالمه کاراکترهای فیلم، اصطلاحات بسیار رایج محاوره انگلیسی و … می باشد.

آپدیت: در انتهای سال ۹۵ تصمیم گرفتیم با توجه به استقبال از انیمیشن اول، انیمیشن دوم یعنی Inside out که برنده جایزه اسکار هم هست را آنالیز کنیم و در مارکت آموزش آنلاین کلاورپد در اختیار زبان دوستان محترم قرار دهیم.

روش تدریس:

در طول این فیلم، بعد از تمامی جملات فیلم pause شده و بنده تمامی نکات مهم هر جمله را خدمت شما عرض خواهم کرد. با چند مثال معمولا درک درستی از مفهوم بوجود خواهد آمد و موقعیت استفاده درک خواهد شد. در صورت نیاز مترادف ها یا معادل موقعیتی آنها در فارسی توضیح داده خواهند شد تا زبان آموز درک درستی از جمله پیدا نماید. اکثر لغات و اصطلاحات دایما در طول فیلم تکرار می شوند و این باعث یادگیری هر چه بهتر دانشجو می شود. همینطور دانشجو می بایست هر درس را در نوبت های چندگانه تماشا نماید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کند. با کلیک در اینجا وارد صفحه اصلی کلاس شوید و یک نمونه رایگان درس را مشاهده فرمایید تا درک بهتری از روش تدریس این دوره داشته باشید.

برای شرکت در این کلاس به چه چیزی نیاز دارم؟

جهت شرکت در این کلاس نیاز به

– یک دستگاه کامپیوتر، تبلت یا موبایل

– سرعت اینترنت حداقل ۵۱۲ کیلوبیت

خواهید داشت.

نکته: تمامی قسمت ها قابل دانلود هستند.

این کلاس مناسب زبان آموزان چه سطحی می باشد؟ مطمئنا این کلاس مناسب سطح مبتدی نمی باشد(جهت شرکت در کلاس مبتدی آموزش زبان انگلیسی اینجا کلیک نمایید.)

اما زبان آموزان سطوح Pre-Intermediate به بالا می توانند از این کلاس استفاده نموده و این کلاس برایشان مفید باشد.

نکته: اگر سطح زبانی خود را نمیدانید با کلیک در اینجا یک نمونه رایگان کلاس را مشاهده فرمایید. در صورت سخت بودن از یکی از کلاسهای آموزش مبتدی زبان انگلیسی یا آموزش ۱۰۰ کاربرد زمان ها که در سایت موجود هستند استفاده نمایید.

همین حالا با ورود به فروشگاه محصولات زبان عطایی آنلاین میتونید محصولات آموزشی زبان استاد عطایی از روی فیلم رو خریداری و دانلود بفرمایید.

آموزش زبان از طریق فیلم

آموزش زبان از طریق انیمیشن inside out

آموزش زبان از طریق سریال Friends

آموزش زبان از طریق سریال better call saul

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب وبلاگ عطایی آنلاین رو از دست ندید