آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم

آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم میتونه انقلابی باشه در یادگیری زبان انگلیسی. دلیل این امر هم اینه که زمانی که دانشجو در کشوری غیر از کشورهای انگلیسی زبان در حال آموختن زبان انگلیسی هست، هیچوقت نمیتونه با اصطلاحات رایج، اسلنگ های پر استفاده و کلمات طبیعی آشنا بشه. مهمتر از تمام اینها عدم توانایی دانشجو در جمله سازی طبیعی هست یا حداقل درک اونها. برای مثال موقعیت زیر رو در نظر بگیرید:

یک خودکار از دست شما روی زمین می افته و کسی میخاد اون رو برای شما برداره و شما می خواهید بگید که خودتون این کار رو انجام می دید:

معمولا دانشجویان میگن: I will pick it up myself. یا بدتر I pick it up myself.

اما یک انگلیسی زبان میگه: I got it. یا I’ve got it.

به همین دلیل هست که اکثرا بر این عقیده هستند که آموزش زبان انگلیسی در محیط بسیار بهتر و مفیدتر می باشد، اما برای کسانی که به محیط طبیعی دسترسی ندارند (و حتی کسانی که در محیط طبیعی انگلیسی زبان زندگی می کنند) آموزش زبان از طریق فیلم میتونه یک تجربه بی نظیر باشه.

اما هر فیلمی نمیتونه مفید باشه و بعضا دیده شده که دانشجویان یا بزودی از دیدن فیلم خسته میشن (بخاطر عدم درک) و اون رو کنار میگذارن و یا برداشت اشتباه از اصطلاحات یا جملات پیدا میکنن که بعدا میتونه سوء تفاهم ایجاد کنه در مکالمات یا در درک. بعضی افراد هم به سراغ زیر نویس فارسی میرن که بزرگترین اشتباه هست چون اکثر این زیرنویس ها دارای اشتباهات متعدد هستن و مفهوم درست رو منتقل نمی کنن. در کل انتخاب یک فیلم مناسب میتونه بسیار کمک کننده باشه و برعکس انتخاب یک فیلم اشتباه میتونه بسیار مخرب باشه.

آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم

آموزش زبان انگلیسی از روی فیلم آنالیز شده

بخاطر اینکه یادگیری اشتباه میتونه لطمه زیادی به درک و یادگیری زبان آموز بزنه تصمیم گرفتم تا یکی از بهترین انیمیشن های موجود را که بسیار پر مخاطب هم هست به نام Despicable me رو که محصول سال ۲۰۱۰ هست رو آنالیز کنم و از اون در تدریس ساختارها، لغات، اصطلاحات و … استفاده کنم. دلیل انتخاب این فیلم تلفظ ساده جملات و لغات، سرعت مناسب مکالمه کاراکترهای فیلم، اصطلاحات بسیار رایج محاوره انگلیسی و … می باشد.

آپدیت: بعد از استقبال عالی زبان آموزان از آموزش زبان انگلیسی از طریق انیمیشن Despicable me در انتهای سال ۹۵ تصمیم گرفتیم با توجه به استقبال از انیمیشن اول، آموزش زبان از طریق انیمیشن Inside out که برنده جایزه اسکار هم هست را آنالیز کنیم که حالا میتونید هر دوی این محصولات رو از فروشگاه محصولات آموزش زبان عطایی آنلاین تهیه و دانلود کنید یا از سایت آموزش آنلاین کلاورپد ثبت نام کنید تا بتونید در مسافرت ها بصورت آنلاین هم به مطالب دسترسی داشته باشید.

روش تدریس از روی فیلم استاد عطایی:

در طول این فیلم، بعد از تمامی جملات فیلم pause شده و بنده تمامی نکات مهم هر جمله را خدمت شما عرض خواهم کرد. با چند مثال معمولا درک درستی از مفهوم بوجود خواهد آمد و موقعیت استفاده درک خواهد شد. در صورت نیاز مترادف ها یا معادل موقعیتی آنها در فارسی توضیح داده خواهند شد تا زبان آموز درک درستی از جمله پیدا نماید. اکثر لغات و اصطلاحات دایما در طول فیلم تکرار می شوند و این باعث یادگیری هر چه بهتر دانشجو می شود. همینطور دانشجو می بایست هر درس را در نوبت های چندگانه تماشا نماید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کند. 

همین حالا میتونید که محصولات آموزش زبان از طریق فیلم استاد عطایی رو از قسمت زیر دانلود کنید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا