اصطلاحات و لغات انگلیسی

معنی nerd و geek در انگلیسی

در مطلب امروز قصد دارم معنی nerd و geek در انگلیسی را برای شما عزیزان توضیح بدم. کلماتی که جای خاصی رو در فرهنگ انگلیسی دارن و خیلیا از اونها استفاده میکنن.

تفاوت بین geek و nerd

معنی nerd

در انگلیسی nerd به کسی گفته میشه که معمولا از لحاظ اجتماعی و رفتارهای اجتماعی ضعیف هست و دوستان زیادی نداره. یک nerd معمولا تنهاست و علاقه خاصی به موضوعات علمی نشون میده که در فارسی میشه یه جورایی خرخون هم دونست nerd ها رو. nerd ها رو میشه کاملا به خاطر چهره و ظاهرشون تشخیص داد.

 

معنی geek

خیلی از افراد nerd ها و geek ها رو به یک چشم نگاه میکنن ولی در حقیقت geek ها به اندازه nerd ها باهوش نیستن و بیشتر به موضوعاتی مثل کامیک ها، بازی ها ویدیویی و اینترنت علاقه دارن ولی این باعث نمیشه که از لحاظ اجتماعی و ظاهری به اندازه nerd ها ضعیف باشن. معمولا در مدرسه geek ها رو هم خیلی اذیت میکنن و روشون اسم میگذارن ولی کلا نه به اندازه nerd ها چون حداقل از لحاظ اجتماعی شبیه دیگران هستند.

 

معنی dork

dork ها در حقیقت بدترین اوضاع رو بین آدم های غیر اجتماعی دارن. اینها به کسانی گفته میشه که نه باهوش هستند نه از لحاظ اجتماعی نورمال هستند و نه چیز خاصی بلدن.

 

علی اکبر عطائی

علی اکبر عطائی مدرس زبان انگلیسی با تجربه 13 ساله تدریس حرفه ای - مبتکر سیستم آموزشی آنالیزی - برگزار کننده کلاس های دانش زبان (حضوری و غیرحضوری) - پادکستر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا