امتحان مکالمه آیلتس

امتحان مکالمه آیلتس شاید یکی از سخت ترین و پر استرس ترین بخش های امتحان آیلتس باشد. در این قسمت قصد داریم تا راهنمایی کلی داشته باشیم درباره امتحان مکالمه IELTS و در ادامه مطالبی مفید را داشته باشیم در ارتباط با همین موضوع یعنی مکالمه آیلتس. با ما همراه باشید.

سالانه هزاران نفر در امتحان آیلتس شرکت میکنند که نشون میده مدرک آیلتس برای افراد زیادی ضروری هست.

دلایل شرکت در امتحان آیلتس زیاد هستند که در مطالبی دیگر به اونها خواهیم پرداخت و در این قسمت قصد داریم که صرفا روی امتحان مکالمه IELTS تمرکز داشته باشیم.

امتحان مکالمه آیلتس

امتحان آیلتس از ۴ بخش زیر تشکیل شده:

  1. مکالمه
  2. درک از راه شنوایی
  3. درک از راه خواندن
  4. نوشتار

امتحان آیلتس معمولا در دو بخش مجزا برگزار میشه. بعضی اوقات حتی یک روز به امتحان مکالمه و روز دیگری به دیگر بخش ها اختصاص داده میشه.

در امتحان آیلتس که یک مصاحبه ۱ به ۱ هست، ممتحن آیلتس سوالاتی رو آماده کرده که از کاندیدای شرکت در امتحان خواهد پرسید.

مصاحبه آیلتس

در اتاق امتحان آیلتس معمولا یک تایمر، رکورد صدا، سوالات بعلاوه قلم و کاغذ برای ارایه به کاندیدا وجود دارد. طول کلی امتحان مکالمه آیلتس معمولا بیشتر از ۱۵ دقیقه نخواهد بود.

سوالات امتحان مکالمه آیلتس

سوالاتی که در امتحان مکالمه آیلتس از کاندیدا پرسیده خواهد شد به ۳ بخش مختلف تقسیم بندی میشن:

  1. پارت اول: سوالات آشنا
  2. پارت دوم: تعریف یک خاطره
  3. پارت سوم: تحلیل یک موضوع

بخش اول سوالات مکالمه آیلتس

در ابتدای امتحان مکالمه آیلتس ممتحن شروع به پرسش سوالاتی در مورد مسایل زندگی کاندیدا خواهد کرد. این سوالات در مورد شهر یا کشور محل زندگی، محله، مدرسه، خانواده، دوستان، اوقات فراغت و … خواهد بود که به صورت مفصل مطلبی را در مورد این قسمت خواهیم داشت.

بخش دوم سوالات مکالمه آیلتس

در بخش دوم ممتحن یک کارت شبیه به عکس زیر را به کاندیدا خواهد داد.

امتحان مکالمه آیلتس

کاندیدا ۱ دقیقه فرصت جهت فکر کردن و برنامه ریزی برای پاسخ خود دارد و سپس میبایست بین ۱ تا ۲ دقیقه در مورد موارد روی کارت صحبت کند. مواردی که روی کارت وجود دارند شامل یک عنوان و چندین زیر گروه میباشد.

بخش سوم سوالات مکالمه آیلتس

در قسمت سوم ممتحن قصد به چالش کشیدن کاندیدا را خواهد داشت و سوالات پیچیده تر خواهند بود. این سوالات ممکن است مرتبط با قسمت دوم باشند یا کاملا متفاوت از بخش دوم. در این قسمت کاندیدا میبایست تمامی دانش زبانی خود را به صورتی طبیعی و متنوع و بدون اشتباه به کار گیرد تا به بالاترین نمره دست پیدا نماید.

در پست های بعدی مفصلا در مورد هر سه بخش امتحان مکالمه IELTS با شما صحبت خواهم نمود.

شما هم میتوانید سوالات خود را در این قسمت ارسال نمایید تا در قسمت های بعدی این سوالات پاسخ داده شوند. همچنین با ارایه امتیاز به مطالب میتوانید ما را دلگرم تر کنید تا مطالب مفید بیشتری برای شما نگارش شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا