انگلیسی در دنیای واقعیاصطلاحات و لغات انگلیسی

نوشتن آدرس به انگلیسی روی پاکت نامه

یکی از مشکلاتی که اکثر زبان آموزان داران آدرس نوشتن به انگلیسی هست. نوشتن آدرس به انگلیسی روی پاکت نامه یا حتی زمانی که خرید اینترنتی انجام دادید و نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی رو نمیدونید و استرس زیادی ممکنه براتون ایجاد کنه. در مطلب امروز قصد دارم مفصل درباره نوشتن آدرس به انگلیسی و همینطور لغات مربوط به ادرس دادن در انگلیسی با شما صحبت کنم. با ما  همراه باشید.

 

نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی روی پاکت نامه

 

نحوه نوشتن آدرس به انگلیسی

نوشتن آدرس به انگلیسی بر عکس آدرس نوشتن در زبان فارسی هست. در فارسی ما از بزرگ به کوچک مینویسیم. یعنی اول کشور، استان، شهر، خیابان، کوچه و پلاک رو میگیم بعلاوه نام گیرنده اما در انگلیسی از کوچک به بزرگ آدرس رو ذکر میکنیم. یعنی به ترتیب نام گیرنده، شماره آپارتمان، پلاک، کوچه یا خیابان، شهر، ایالت یا استان، کد پستی و بعد در صورت نیاز کشور رو ذکر میکنیم. به همین سادگی

 

لغات مربوط به ادرس دادن در انگلیسی

نیاز هست تا لغات مربوط به ادرس دادن در انگلیسی رو اول یاد بگیریم تا بتونیم از اونها برای نوشتن صحیح آدرس استفاده کنیم. این هم لغات مربوط به آدرس دادن در انگلیسی:

 

Avenue (Ave.) [خیابان اصلی]

Street (St.) [خیابان فرعی]

Alley [کوچه]

Square [میدان]

City [شهر]

Town [شهر کوچک]

Dead end [بن بست]

Boulevard (Blvd.) [بلوار]

Apartment [آپارتمان]

Department [دپارتمان]

Zip code (postal code) [کد پستی]

Recipient [گیرنده]

Sender [فرستنده]

Envelope [پاکت نامه]

Stamp [تمبر]

نوشتن آدرس به انگلیسی روی پاکت نامه

زمانی که قصد دارید آدرس به انگلیسی روی پاکت نامه بنویسید توصیه میشه بخاطر خوانا تر بودن از حروف بزرگ استفاده کنید و سعی کنید در حداکثر ۵ خط این کار رو انجام بدید.

 

نمونه نوشتن آدرس به انگلیسی

Ali akbar Ataei

The department of Education, No. 15, …. Street,

….. Avenue, Tehran, 8450984349

نکته: همونطور که در مثال بالا می‌بینید از بالا نام گیرنده رو ذکر کردیم پایین تر از کوچک به بزرگ از نام دپارتمان شروع کردیم و بعد پلاک رو گفتیم و خیابان فرعی و بعد در خط پایین تر خیابان اصلی، شهر و کد پستی رو ذکر کردیم.

نکته: در بعضی کشورها کد پستی بعد از شهر ذکر میشه و در بعضی کشورها کد پستی قبل از شهر گفته میشه.

 

امیدوارم که مطلب آدرس نوشتن به انگلیسی براتون مفید بوده باشه. مطلب دیگری در سایت عطایی آنلاین داریم با موضوع آدرس دادن و آدرس گرفتن به انگلیسی که توصیه میکنم حتما اون رو هم مطالعه کنید تا آدرس دادن و آدرس گرفتن در مکالمه رو هم یاد بگیرید.

علی اکبر عطائی

علی اکبر عطائی مدرس زبان انگلیسی با تجربه 13 ساله تدریس حرفه ای - مبتکر سیستم آموزشی آنالیزی - برگزار کننده کلاس های دانش زبان (حضوری و غیرحضوری) - پادکستر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا