اصطلاحات و لغات انگلیسی

معنی y tho در اینستاگرام

امروز قصد دارم معنی y tho در اینستاگرام رو براتون توضیح بدم. در قسمت استوری اینستاگرام یک استیکر وجود داره که نوشته y tho که در حقیقت یک اسلنگ یا slang هست از اصطلاح why though? که اصطلاح رایجی در مکالمه هست.

 

معنی y tho

معنی y tho اینه که ما در جواب به یک حرف که به نظر ما مسخره یا الکی میاد میگیم y tho. البته نباید حتما یک حرف باشه میتونه یک کار باشه که شخصی انجام میده و از نظر ما مسخره و بی هدف میاد. مثلا یک نفر یک موبایل سفید آیفون داره و میره دوباره یک موبایل سفید آیفون میخره پس به نظر ما بی هدف و بیهوده میاد و میتونیم بگیم y tho.

 

تفاوت بین y tho و why though?

اصطلاح why though به بیان ساده تر یعنی همون why که با کمی سورپرایز هست و گفته میشه.

A: You can’t eat that pizza.

B: why though?

اما y tho رو زمانی میگیم کاری به نظرمون مسخره میاد و دلیلش رو درک نمیکنیم واقعا. مثلا یکی از دوستانمون به یه گربه سنگ میندازه و از نظر ما بی هدف و مسخره میاد پس میگیم y tho

معنی y tho در اینستاگرام

 

تاریخچه اصطلاح y tho

اصطلاح why though یا y tho در ابتدا حدود سال ۲۰۱۳ شنیده شد ولی محبوبیت اون به حدود سال ۲۰۱۷ به بعد برمیگرده که مخصوصا در meme (میم) های اینترنتی مثل بالا رایج و همینطور در مکالمه هم شروع به استفاده شد.

علی اکبر عطائی

علی اکبر عطائی مدرس زبان انگلیسی با تجربه 13 ساله تدریس حرفه ای - مبتکر سیستم آموزشی آنالیزی - برگزار کننده کلاس های دانش زبان (حضوری و غیرحضوری) - پادکستر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا