مشاوره آموزش زبان

زمان ها در زبان انگلیسی

یادگیری زمان ها در زبان انگلیسی یک اصل مهم میباشد که به مکالمه و درک انگلیسی کمک زیادی میکند. البته این مقاله تدریس زمان های انگلیسی نیست چون تدریس زمان ها بسیار زمان بر و نیاز به کلاس های مخصوص دارد که در انتهای این مقاله به آن هم اشاره شده. پس با ما همراه باشید تا با اهمیت یادگیری زمان ها در انگلیسی آشنا بشید.

زمان ها در زبان انگلیسی

زمان ها بیش از ۷۰٪ ساختارهای زبان انگلیسی را تشکیل می دهند. دانستن زمان ها در زبان انگلیسی می تواند مکالمه و درک شما را به طرز شگفت انگیزی بالا ببرد. به دلیل اینکه در زبان فارسی زمان ها کمتر از زبان انگلیسی هستند و اینکه در مکالمه زبان فارسی، ما معمولا ساختار شکنی کرده و ساختارها را ساده می کنیم، زبان آموزان در زبان انگلیسی نیز به این ساختار شکنی ادامه می دهند که به دلیل تفاوت در شیوه گفتاری در زبان فارسی و زبان انگلیسی باعث مشکل در مکالمه و درک می شود.

برای مثال در زبان فارسی ما می توانیم بجای رفته ام بگوییمرفتم یا بجای خورده ام بگوییم خوردم. یا برای مثال بجای خواهم رفت می توانیم بگوییم میروم یا بجای خواهم خورد میگوییم میخورم. حالا به این نکته دقت کنید که ما همین کلمه میخورم را در فارسی به سه حالت حال ساده، حال استمراری و آینده ساده همیشه به یک شکل استفاده میکنیم! اما با این تفاوت که با لحن خود زمان و نوع انجام آن را به خواننده انتقال می دهیم.

اما در زبان انگلیسی نمی توان چنین کاری را انجام داد. یعنی اینکه زبان انگلیسی یک زبان ساختار پذیر می باشد و نمی توان با لحن آن را تغییر داد. حالا فرض نمایید زبان آموزی که همیشه یاد گرفته که با تفکر فارسی انگلیسی را صحبت کند چه مشکلاتی را خواهد داشت. شاید شما هم شنیده باشید کسانی که به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می کنند گفته باشند که زبانی که در ایران یاد گرفته اند به دردشان نمی خورد و مجبور شده اند دوباره در کلاس های زبان شرکت کنند. دلیل اصلی این مشکل نه لغات هستند و نه اصطلاحات انگلیسی. دلیل اصلی ندانستن نحوه درست استفاده از زمان ها در زبان انگلیسی می باشد.

چه زمان هایی در زبان انگلیسی وجود دارند؟

در زبان انگلیسی ۳ زمان مختلف Present, Past و Future رو داریم. هر کدام از این زمان ها شامل ۴ بُعد مختلف هستند که شامل Simple, Continuous, Perfect و Perfect Continuous میباشد. پس در حقیقت ما ۱۲ tense مختلف رو در انگلیسی داریم که در مقایسه با فارسی بسیار بیشتر هست.

۱۲ تنس tense زمان های انگلیسی

 1. Present Simple
 2. Present Continuous
 3. Present Perfect
 4. Present Perfect Continuous
 5. Past Simple
 6. Past Continuous
 7. Past perfect
 8. Past Perfect Continuous
 9. Future Simple
 10. Future Continuous
 11. Future Perfect
 12. Future Perfect Continuous

دلیل عدم تدریس زمان های انگلیسی در اکثر آموزشگاه ها

شاید تا الان براتون این سوال پیش اومده باشه که چرا اگر زمان های انگلیسی اینقدر پر اهمیت هستند در آموزشگاه ها خیلی جدی گرفته نمیشن و صرفا به تدریس زمان های حال ساده، گذشته ساده و آینده ساده بعلاوه حال استمراری و گذشته استمراری بصورت ناقص اکتفا میکنند؟

پاسخ برمیگرده به سیستم آموزشی EFL که در آموزشگاه ها استفاده میشه و در این سیستم بعضی از مطالب مهم فقط گفته میشن و نه تمام مطالب اما در سیستم آنالیزی استاد عطایی همه زمان ها بصورت کامل گفته میشن بدون هیچ نقصی و زبان آموزان ما هم همه مطالب رو بصورت کامل درک میکنند و در مکالمه و درک به راحتی از تمامی زمان های انگلیسی به بهترین و درست ترین شکل استفاده میکنند.

البته در این بین اساتید زبان انگلیسی هم نمیخان که زبان آموزان با یادگیری کامل زمان ها در زبان انگلیسی گیج بشن و اکثر اوقات سعی میکنند که زبان آموزان رو متقاعد کنند که همه زمان ها در زبان انگلیسی استفاده نمیشن و بعضی از اونها کلا استفاده نمیشن که البته درست نیست. البته خود اساتید شما مطمئنا تسلط خوبی به زمان های انگلیسی دارند و اونها رو خوب درک میکنند و خوب و بجا هم مطمئنا استفاده میکنند ولی تدریس اون کمی پیچیده هست که بخاطر استفاده از سیستم EFL در آموزشگاه ها اساتید هم مجبور هستند که همه مطالب رو بصورت ۱۰۰ درصد استفاده نکنند و اونها رو تدریس نکنند.

pdf زمان های انگلیسی

خیلی ها دنبال یک راه سریع برای یادگیری زمان های انگلیسی هستند و شاید شما هم با سرچ pdf زمان های انگلیسی به این صفحه رسیده باشید. بعنوان یک مدرس با تجربه ۱۴ ساله تدریس زبان انگلیسی وظیفه خودم میدونم که بهتون بگم که به هیچ عنوان دنبال یک راه ساده برای یادگیری زمان های انگلیسی نباشید چون واقعا ساده نیست و یک برگه pdf با فرمول های زمان های انگلیسی نمیتونه شما رو به تسلط در استفاده از زمان های انگلیسی برسونه.

توصیه من به شما استفاده از کلاس های غیرحضوری دانش زبان استاد عطایی هست که در مدرسه مجازی عطایی آنلاین برگزار میشن تا یک بار برای همیشه نه تنها تفکر فارسی رو از ذهن خودتون حذف کنید بلکه بتونید به راحتی زمان ها رو استفاده کنید. یک بار برای همیشه.

بهترین روش یادگیری زمان های انگلیسی توسط استاد عطایی

یادگیری زمان های انگلیسی قدم اول کلاس دانش زبان انگلیسی استاد عطایی میباشد و ۱۰۰ درصد از کلاس دانش زبان ۱ و ۷۰ درصد از کلاس دانش زبان ۲ غیرحضوری استاد عطایی و ترم اول کلاس دانش زبان حضوری استاد عطایی به مبحث مهم زمان های انگلیسی ارتباط دارد. حالا اینکه چرا استاد عطایی برعکس آموزشگاه ها بصورت کامل تمام زمان های انگلیسی رو تدریس میکنند بخاطر سبک ابداعی و فوق العاده موفق آنالیزی هست که به زبان آموز کمک میکنه که بتونه انگلیسی فکر کنه و برای این منظور باید تمام زمان های انگلیسی بصورت کامل و به سبک خاص استاد عطایی تدریس بشن که به تفکیک کاربردهای زمان ها در انگلیسی هست.

با تفکیک کاربردهای هر زمان در زبان انگلیسی زبان آموز قادر به یادآوری این مباحث در زمان مکالمه یا شنیدن یا خواندن جملات انگلیسی میباشد و با تکنیک ها و تمرینات استاد عطایی میتواند این مباحث را جایگزین تفکر فارسی خود نماید.

 

علی اکبر عطائی

علی اکبر عطائی مدرس زبان انگلیسی با تجربه 13 ساله تدریس حرفه ای - مبتکر سیستم آموزشی آنالیزی - برگزار کننده کلاس های دانش زبان (حضوری و غیرحضوری) - پادکستر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مایلید عضو باشگاه مشتریان عطایی آنلاین بشید؟

در این صورت تمامی اخبار جدید درباره کلاسها، محصولات آموزشی، تخفیف های ویژه و … رو قبل از همه در گوشی تلفن خودتون دریافت خواهید کرد.