مکالمه زبان انگلیسی در ایران بسیار مهمه و افراد زیادی قصد کلاس رفتن دارن تا فقط و فقط مکالمه زبان انگلیسی خودشون رو تقویت کنند.

امروز قصد دارم که تکنیک هایی رو خدمت شما عرض کنم تا کمکی بشه به تقویت مکالمه زبان انگلیسی در شما

توانایی های مورد نیاز جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی

برای اینکه در مکالمه انگلیسی بهتر بشیم نیاز به یک سری توانایی ها داریم تا با کمک اونها بتونیم مکالمه زبان انگلیسی خودمون رو بهتر و بهتر کنیم. در حقیقت بدون موارد پایین در مکالمه پیشرفت نخواهید کرد.

۱- تقویت گرامر انگلیسی

۲- تقویت لغات

۳- تقویت Listening

۴- روان شدن زبان

تقویت گرامر انگلیسی

درست میبینید! برای اینکه مکالمه زبان انگلیسی شما قوی بشه باید حتما گرامر قوی داشته باشید. بدون گرامر دونستن ممکنه یک سری مطالب رو بتونید برسونید یا گلیم خودتون رو از آب بکشید بیرون اما مسلما یک مکالمه روان و خوب رو نخواهید داشت.

چند مثال خدمتتون عرض خواهم کرد.

مثلا میخواهیم بگیم وقتشه که بریم خونه.

یا بگیم وقشته که ازدواج کنم.

شما چطور این جمله رو میگید؟

It’s time we went home.

It’s time I got married.

تعجب کردید؟ جمله ما که آینده بود پس چرا گذشته گفته شده؟ جواب این هست که گرامر اینطور هست و قانون گرامری ما این هست که بعد از it’s time جمله باید گذشته گفته بشه.

یا میخام بگم که فردا قراره خونه بمونم. این جمله رو چطور میگید؟

گفتید I should stay at home? یا I’m supposed to stay at home? یا I will be home پس در اشتباهید.

یا میخواهیم بگیم کلاس فردا کی شروع میشه؟

آیا گفتید what time will class start? یا what time is class going to start؟ پس کاملا در اشتباهید.

I’m home tomorrow.

What time does class start tomorrow?

باز هم تعجب کردید؟ جملات ما حال ساده هستند ولی ما که توی فارسی داریم جلمه آینده میگیم! بله باز هم گرامر های خاصی هستند که اینطور ایجاب میکنند.

یا میخواهیم بگیم که در باز نمیشه. اینو چطور میگید؟

یا میخواهیم بگیم که لامپ روش نمیشه.

گفتید؟ The door doesn’t open یا the door isn’t opening پس اشتباه کردید.

The door won’t open.

گفتید the light doesn’t turn on یا the light isn’t turning on? پس اشتباه کردید

The light won’t turn on.

این دفعه باید خیلی متعجب شده باشید! ما که جملات فارسی رو برای الان گفتیم چرا جملات ما آینده شدن!

باز هم گرامر خاصی هست که حدود ۹۹ درصد مردم اون رو بلد نیستند و استفاده نمیکنند.

میبینید که مکالمه زبان انگلیسی نیاز مبرم به گرامر صحیح داره حالا چطور باید این گرامر رو بصورت صحیح یاد گرفت.

کلاس گرامر استاد عطایی

ترم اول کلاسهای مکالمه استاد عطایی ۴ ماه هست که به یادگیری صحیح گرامر آنالیزی میپردازه که سیستم انحصاری و ابداع شده استاد عطایی هست. با کلیک در اینجا کلاس گرامر آنالیزی استاد عطایی رو ثبت نام کنید.

بسته خودآموز زبان انگلیسی استاد عطایی

اگر ساکن تهران نیستید و یا دسترسی به کلاسها براتون سخت هست. میتونید که بسته خودآموز آموزش زبان مبتدی تا پیشرفته استاد عطایی رو که گرامر آنالیزی استاد عطایی رو شامل میشه تهیه کنید. جهت سفارش بسته خودآموز زبان انگلیسی استاد عطایی اینجا کلیک نمایید.

کلاس غیرحضوری آموزش زبان انگلیسی استاد عطایی

یکی دیگر از بهترین راه های تقویت مکالمه زبان انگلیسی برای کسانی که به کلاسهای حضوری استاد عطایی دسترسی ندارن استفاده از کلاسهای غیرحضوری یا اینترنتی استاد عطایی هست که با نام کلاس های دانش زبان برگزار میشن. برای اطلاعات بیشتر درباره این کلاسهای فوق العاده وارد مدرسه مجازی زبان انگلیسی استاد عطایی بشید.

تاثیر لغت بر تقویت مکالمه زبان انگلیسی

بر هیچ کسی پوشیده نیست که دونستن لغت بسیار ضروری هست و بدون لغت شاید خیلی سخت بشه که مکالمه مناسب و صحیحی داشته باشیم. نمیخام که سرتون رو درد بیارم و این مقاله رو خیلی بلند کنم. میخام مستقیم برم سر اصل مطلب و اینکه چطور لغت رو یاد بگیریم. یک مطلب کامل درباره بهترین راه حفظ لغات انگلیسی رو در این مطلب داریم که با کلیک کردن روی قسمت مشخص شده میتونید این مطلب رو بخونید.

تقویت Listening

مکالمه یعنی شنیدن و صحبت کردن. پس برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی میبایست درک شنیداری خوبی داشته باشید. با تقویت Listening خودتون حتما میتونید که روی مکالمه خودتون تاثیر زیادی بگذارید. یک مطلب کامل درباره تقویت listening در اینجا بخوانید.

روان شدن زبان

مطمین هستم برای شما هم اتفاق افتاده که توی ذهنتون وقتی جمله ای رو میسازید خیلی روان و خوب میسازید ولی به محض اینکه قصد دارید جمله رو به زبون بیارید دچار من و من میشید و دائما تپق میزنید. این کاملا طبیعی هست که در ابتدای آموزش زبان ذهن و زبان با هم سینک نباشن و ذهن سریع تر میتونه جمله رو بسازه ولی زبون نمیتونه به اون سرعت در دهان بچرخه. بهترین راه برای پیشرفت در این زمینه این هست که شما باید جملات صحیح رو از کتاب های انگلیسی سطح پایین تر انتخاب کنید و بلند بلند بخونید. شاید مجبور بشید یک جمله رو چندین بار بخونید تا بتونید صحیح اون رو تلفظ کنید. این تمرین رو انجام بدید و حدود چند هفته تا چند ماه طول میکشه که خیلی روان خواهید شد.

امیدوارم با رعایت کردن این نکات بتونید که به راحتی مکالمه زبان انگلیسی خودتون رو بسیار تقویت کنید. اگر سوالی درباره هر کدام از مطالب بالا دارید حتما در قسمت نظرات مطرح بفرمایید و بنده حتما پاسخگو خواهم بود.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی
4.8 (95%) 8 votes