تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین

//تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین

تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین

با فراگیر شدن اینترنت و استفاده همگانی از آن در حیطه های مختلف آموزش آنلاین به تدریج جای خود را در بین دانشجویان عرصه های مختلف باز می کند.

پس از صحبت با بسیاری از زبان آموزان کلاس های مختلف و خبر افتتاح وب سایت آموزش های آنلاین کلاورپد به این نتیجه رسیدم که بسیاری از مردم (حتی آن دسته از کاربران که بصورت مداوم و حرفه ای از کامپیوتر و اینترنت استفاده می کنند) هنوز شک دارند که آیا آموزش آنلاین می تواند جای کلاس حضوری را بگیرد؟

به همین دلیل بر آن شدم تا کمی درباره تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین بنویسم:

تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین

بسیاری اعتقاد به کلاس های حضوری و یادگیری به شکل سنتی را دارند. گرچه نمی توان به این دسته خرده گرفت اما چند مثال قابل لمس را برای شما آماده کرده ام که تغییر به سمت استفاده از اینترنت را نشان می دهد.

۱- بانکداری در گذشته و بانکداری اینترنتی حال حاضر

۲- پرداخت قبوض در گذشته و پرداخت اینترنتی حال حاضر

۳- خرید بلیت در گذشته و خرید اینترنتی بلیت و … در حال حاضر

۴- خرید لوازم الکترونیک در گذشته و خرید اینترنتی در حال حاضر

۵- خواندن خبر در روزنامه و خواندن خبر در وب سایت ها در حال حاضر

و مثال های زیادی که خود با آنها آشنا هستید و مثال های بالا نشان می دهند که زندگی سنتی ما تا حد زیادی تحت تاثیر اینترنت قرار گرفته است و کم کم می بایست خود را آماده تغییرات در دیگر بخش های زندگی خود کنیم. با تجربه تمامی نکات بالا فکر نمی کنم که هنوز بخواهیم به گذشته بازگردیم و به شکل سنتی زندگی کنیم!

کیفیت آموزش آنلاین

برخلاف تردیدهای موجود در کیفیت آموزش های آنلاین باید عرض کنم که کیفیت آموزش های آنلاین به مراتب بالاتر از آموزش های حضوری می باشد و این تجربه شخصی خود بنده به عنوان آموزنده بسیاری کلاس ها بصورت آنلاین و مدرس زبان آنلاین می باشد. برای روشن شدن بهتر موضوع برنامه ریزی دو کلاس حضوری و آنلاین زبان انگلیسی را با هم مقایسه می کنیم:

کلاس حضوری

تعیین سطح زبان آموز

برنامه ریزی کلی (اگر جایی نیاز به توضیح بیشتر باشد در کلاس توضیح بیشتر داده می شود و اگر نه آن نکته ذکر نمی شود)

تهیه منابع (بر اساس سطح زبان آموز منابع مشخص و در کلاس کار می شوند.)

تدریس > تمرین > تصحیح / تثبیت مطالب برنامه ریزی شده

کلاس آنلاین

بعلت عدم وجود تعیین سطح دقیق همه چیز باید مو به مو گفته شود.

برنامه ریزی بصورت ریز به ریز انجام می شود.

بخش ها به درس ها تقسیم بندی می شوند و درس ها به اجزای کوچکتر

 به منظور بالا بردن درک زبان آموز از تصاویر گویا و مرتبط استفاده می شود که همکاران بنده زحمت پیدا کردن صدها تصویر گویای مطلب را می کشند.

بخش اول که به اصطلاح pilot گفته می شود طراحی می شود. متن ها جایگذاری می شوند و صداگذاری انجام می شود. این پروسه چندین بار تکرار و تصحیح می شود تا یک نسخه نهایی از پایلوت را داشته باشیم که الگوی دیگر درسها می شود.

هر درس با جزییات آن طراحی می شود و مطالب در آن گنجانده شده و تصاویر در آن ثبت می شوند. به دلیل پویا بودن دروس رابطه منطقی بین بخش ها برقرار می شود و در انتها مرحله بسیار مهم و زمان بر صداگذاری و تدوین انجام می شود که ساعت ها به طول می انجامد تا بهترین نتیجه موجود در درس استفاده شود.

نسخه نهایی توسط خود بنده چک شده و توسط ۲ نفر از همکاران تست می شود تا اشکالات کوچک و بزرگ آن تصحیح شود.

در انتها نسخه نهایی در وب سایت قرار گرفته و در اختیار زبان آموز قرار میگیرد.

جالب اینجاست که این پروسه زمان بر از نقطه شروع برنامه ریزی کلاس تا نقطه پایان برای هر درس حدودا ۴۵ دقیقه ای حدود ۲ تا سه هفته زمان میگیرد.

پس می توانیم از این قسمت نتیجه گیری کنیم که کلاس های آنلاین اگر با کیفیت تر از کلاس های حضوری نباشند، چیزی کمتر از آنها ندارند. باز هم اگر فکر میکنید سوالی بی پاسخ مانده و هنوز شک و شبهه ای درباره کلاس های آنلاین دارید در قسمت نظرات مطرح کنید و خوشحال می شوم که پاسخگو باشم.

 

برای اثبات ادعای ما میتونید نمونه های رایگانی که در کلاسهای آنلاین سایت کلاورپد یا سایت زبان مارکت برای شما آماده کرده ایم را تماشا نموده و سپس اقدام به ثبت نام کنید.

 

تفکرات اشتباه درباره آموزش آنلاین
5 (100%) 1 vote

توسط |2018-12-07T22:34:56+00:00نوامبر 4th, 2014|مشاوره آموزش زبان|۰ نظر

درباره استاد:

علی اکبر عطائی مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه های معتبر تهران با تجربه 10 ساله آموزش زبان انگلیسی - مبتکر سیستم آموزشی آنالیزی کاربردی

نظر خود را بنویسید