آموزش گرامر زبان انگلیسی از پایه و به صورت صحیح میتواند به پیشرفت در listening، تقویت مکالمه و همینطور درک صحیح انگلیسی منجر شود. متاسفانه اکثر زبان آموزان صرفا به دنبال یادگیری مکالمه زبان انگلیسی هستند و یادگیری گرامر را دوست ندارند و حتی آموزشگاه ها و اساتید زبان آموز را تشویق به شرکت در کلاسهای مکالمه زبان میکنند و گرامر را بیهوده و وقت تلف کردن میدانند. با ما همراه شوید تا حسنات آموزش گرامر زبان انگلیسی را درک نمایید.

گرامر به چه معناست؟

گرامر در لغت به معنای یک سیستم ساختاری زبانی میباشد. توصیف ساده آن یعنی اینکه کلمات چطور در کنار هم قرار میگیرند تا یک مفهوم را به مخاطبی انتقال دهند. پس اگر ما کلمات را به شکل صحیح کنار هم قرار ندهیم مفهوم درست از آن برای مخاطب شکل نخواهد گرفت. پس اگر ما گرامر زبان انگلیسی را ندانیم، به شکل فارسی کلمات را کنار هم قرار خواهیم داد و این برای یک غیر فارسی زبان غیر قابل درک خواهد بود.

اهمیت آموزش گرامر زبان انگلیسی

بعنوان مثال اگر من بخواهم بگویم که موهایم را کوتاه کردم. اگر به شکل فارسی آن جمله را بسازم یعنی بگویم، I cut my hair. جمله اشتباه نیست ولی مفهومی که مخاطب درک میکند این خواهد بود: من موهایم را کوتاه کردم. یعنی خود من موهایم را قیچی زدم!
ولی این چیزی نیست که ما میخواستیم بگیم. در زبان فارسی شما متوجه میشوید که اگر من بگویم موهایم را کوتاه کردم یعنی رفته ام به آرایشگاه ولی در انگلیسی مخاطب ما این موضوع را نمیداند!
در انگلیسی برای اینکه این جمله را بگوییم نیازمند گرامر causative voice هستیم که زمانی استفاده میشود که کننده کار کسی جز ما میباشد ولی ما سفارش دهنده آن سرویس یا درخواست کننده آن میباشیم. جمله صحیح در انگلیسی I had my hair cut. میباشد. مطمئنم این جمله برای شما خیلی عجیب به نظر میرسد. چون شما به صورت کلمه به کلمه آن را ترجمه میکنید و برای شما در زبان فارسی بی معنا است. این دقیقا همان حس را در یک شخص انگلیسی زبان بوجود میاورد که I cut my hair را میشنود.

چطور گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرم؟

راه های زیادی برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی وجود دارد. کتاب های گرامر، کلاس گرامر، کلاس آنلاین گرامر و …

کتاب گرامر انگلیسی

یکی از گسترده ترین کتاب های زبان انگلیسی مرتبط با گرامر هستند. نویسندگان و انتشارات بسیاری کتاب های فوق العاده ای را نگارش کرده اند که با خواندن آنها میتوانید گرامر خود را تقویت کنید.
یکی از معروف ترین کتاب های گرامر کتاب Grammar in use هست که از هر کتاب فروشی و در هر سطحی که هستید میتوانید آن را تهیه کنید و از آن برای تقویت گرامر خود استفاده کنید.
مطمینا کتاب های زیادی در این حوزه وجود دارند که میتوانید تجربه خود را با ما و دیگر خوانندگان در قسمت نظرات نوشته و در میان بگذارید.

اهمیت آموزش گرامر زبان انگلیسی
5 (100%) 1 vote